Stalmark

Solidne i trwałe

Kotły Stalmark

Jesteśmy dystrybutorami kotłów marki Stalmark. Działalność naszą prowadzimy w mieście Wągrowiec  rozszerzając naszą działalność na inne miasta w ramach partnerstwa biznesowego jakim jest Grupa InstalExpert. Poznaj naszą ofertę kotłów.

Kotły bez nadmuchu i z nadmuchem

W naszej ofercie  produktowej mamy kotły bez nadmuchu– są to kotły C.O, które  są proste w użytkowaniu a ponadto wyposażone są w naturalny ciąg kominowy. Dzięki swojej budowie stanowią najwydajniejsze kotły na rynku.

W ofercie posiadamy także kotły wyposażone w wentylator oraz sterownik – tak zwane kotły z nadmuchem – umieszczony w tym modelu wentylator sprawia, że rozpalenie kotła staje się jeszcze łatwiejsze. Łatwiej również zapanować nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury na piecu.

Kotły z podajnikiem ślimakowym

Kotły z podajnikiem ślimakowym to nowoczesne urządzenia – możemy się pochwalić bo sprzedajemy je w Chodzieży, Pile, Wągrowcu a nawet Wałczu.  Ich główną zaletą jet prostota i użyteczność. Stworzone zostały tak, aby pobór paliwa następował automatycznie bez naszej ingerencji.

Jak działa podajnik ślimakowy?

Zadanie podajnika ślimakowego skupia się jedynie na dostarczeniu paliwa do pieca w odpowiedniej ilości oraz o odpowiednim czasie tak, aby ciepło i temperatura były zachowane. Pobór paliwa w piecu na podajnik ślimakowy następuje ze zbiornika poprzez rurę podajnika aż do komory spalania.

Kotły z podajnikiem tłokowym

Kotły z podajnikiem tłokowym – kotły z podajnikiem szufladowym to piece równie nowoczesne jak kotły z podajnikiem ślimakowym. Również wyposażone są w automatyczny pobór paliwa przez co są łatwe w obsłudze.

Budowa kotła została zaplanowana tak, aby paliwo można było podawać na dwa sposoby- po przez ruszt albo palenisko. W przypadku dostarczania paliwa na ruszt taki podajnik nie posiada własnego paleniska, a jego moc uzależniona jest od mocy kotła. W przypadku drugiej metody proces spalania odbywa się palenisku podajnika i nie jest wymagany ruszt w kotle.

Kotły na pellet

Kotły na pellet  to nie piece do spalania śmieci, odpadków- nie mogą być spalane w nim niedozwolone paliwa. Tak samo jak w piecach z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym pobór paliwa jest identyczny – automatyczny. Następuje stopniowe dozowanie pelletu. Piece na pellet wykorzystują jako paliwo stałe pellet – niewielkie twarde kawałki o średnicy 6 lub 8 mm i długości kilku centymetrów. Podobnie jak drewno, kotły pelletowe zalicza się do paliw ekologicznych, jego spalanie więc nie powoduje  zanieczyszczenia środowiska naturalnego dwutlenkiem węgla. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że piece  na pellet osiągają sprawność w graniach 82-92%.

Kotły na drewno

Drewno od wieków spełnia się w roli ogrzewania.  To naturalna biomasa wykorzystywana w centralnym ogrzewaniu. Z racji tego, że surowiec ten jest łatwo dostępny jest jednym z najpopularniejszych sposobów ogrzewania domów. Metoda ta jest w stu procentach bezpieczna i przyjazna środowisku. Kotły na drewno  są budowane z myślą o jak najwygodniejszym użytkowaniu urządzenia. Piece na drewno stworzone zostały  z myślą o użytkownikach, którzy mają dostęp do drewna oraz możliwość jego odpowiedniego przechowywania. W przypadku tego rodzaju paliwa im mniejsza wilgotność tym lepiej. Dobrze składowane i wysuszone drewno to gwarancja oszczędnego i wydajnego ogrzewania a używanie odpowiedniego rodzaju paliwa wraz z używaniem odpowiedniego modelu kotła to gwarancja wieloletniej pracy kotła oraz oszczędności.

Zapraszamy do zakupu – tanie kotły, atrakcyjne ceny

Zapraszamy do zakupu kotłów firmy Stalmark – jesteśmy ich bezpośrednimi dystrybutorami więc mamy dla Państwa atrakcyjne ceny. Przyjdź i sprawdź cenny kotłów stałopalnych.  Firma Stalmark zbiera doświadczenie w produkcji kotłów od 2002 roku. Firma stawia na ciągłą modyfikacje i udoskonalenie produktów by klienci otrzymali wysokie parametry i wysoką jakość usług. Zaletą tych produktów jest możliwość przystosowania ich w gospodarstwach domowych jak i w celach przemysłowych. Co więcej Kotły CO zapewniają długotrwałe poczucie ciepła i wygodę w użytkowaniu. Kotły Stalmark stawiają także na ekonomiczne spalanie zastosowanego paliwa w tym miał, drewno, eko-groszek, pellet, węgiel.

Chcesz poznać ofertę? Napisz do nas