Domowe stacje zmiękczania wody

Sprzęt, który zadba o jakość twojej wody

Jak działają domowe zmiękczacze wody.

Domowy zmiękczacz wody to urządzenie kompaktowe o niewielkich gabarytach. Surowa woda przychodząca z sieci miejskiej lub własnego źródła przepuszczana jest przez złoże filtracyjne. Tym złożem jest żywica jonowymienna. Jej zadaniem jest wyłapać w wodzie kationy wapnia i magnezu. W efekcie do instalacji trafia woda zmiękczona do wartości na jaką decyduje użytkownik. Wskazane około 4 stopni. Twardość wody surowej zależna jest od regionu, średnio około 18 stopni niemieckich.

Złoże filtracyjne nie funkcjonuje bez końca. Dlatego po zużyciu przez mieszkańców około 2 tyś litrów wody konieczna jest tzw. regeneracja złoża, polegająca na przepłukaniu go solanką. Jest to proces zupełnie automatyczny.

Regeneracja stacji uzdatniania wody

Co kilka lub kilkanaście dni, gdy pobór wody w domu jest znikomy (najczęściej o 2:00 nocy), urządzenie rozpoczyna proces regeneracji, który trwa około 1,5 godziny. Popłuczyny z regeneracji trafiają do kanalizacji.

Ciekawostki o zmiękczaniu wody.

W czasie regeneracji stacji, urządzenie nie produkuje wody zmiękczonej a więc w tym czasie w kranach pojawia się woda twarda. Dlatego też, proces regeneracji programuje się w godzinach nocnych.

Stacja zmiękcza regeneruje się dzięki solance, nie oznacza to że mamy do czynienia z dodawaniem soli  do wody pitnej. Sól wykorzystywana jest jedynie do regeneracji złoża żywicznego. Prawdą jest jednak, że woda uzdatniona zawiera odrobinę jonów sodu, gdyż trafiają do niej w zamian za zatrzymane w procesie zmiękczania jony wapnia i magnezu. Aby uzmysłowić sobie ilość jonów sodu jaka znajduje się w wodzie zmiękczonej trzeba wiedzieć, że 3 litry zmiękczonej kranówki, to równowartość jonów sodu  w jednej kromce zwykłego chleba.

Sól do stacji uzdatniania wody 

Obsługa użytkownika, polega jedynie na uzupełnianiu co kilka tygodni soli tabletkowej, którą kupuje się w workach po 25 KG. W grupie InstalExpert sól zamawia się przez telefon lub poprzez aplikację express. Na obszarze działania grupy, czyli w Chodzieży, Pile Wałczu, Wągrowcu dowóz soli jest bezpłatny.

Co oferujemy?

Oferujemy sprzedaż oraz montaż domowych stacji uzdatniania wody. Wyjaśnimy co to jest stacja uzdatniania wody, wskażemy na jej wady i zalety. Podpowiemy na czym polega konserwacja i obsługa domowej stacji uzdatniania. Dodatkowo zaoferujemy kupno soli do uzdatniania wody w celu regeneracji złoża. Poinformujemy Cię również jaka jest cena domowej  stacji uzdatniania wody.

Zapraszamy do kontaktu.

Zapytaj o dobór i ofertę Zapytaj