Rekuperacja

To oszczędności a także polepszenie komfortu mieszkańców budynku.

Rekuperacja – wentylacja mechaniczna

Rekuperacja, inaczej wentylacja mechanicza to oszczędności, a także polepszenie komfortu mieszkańców budynku. A czy system niosący zdrowie poprzez oszczędność to nie doskonałe połączenie? Oszczędzamy czas i energię cieplną jednocześnie dbając o swoje zdrowie. System filtracyjny spełnia wiele korzystnych funkcji, które bezpośrednio wpływają na jakość naszego życia.

Na czym polega rekuperacja?

Jako jedną z naszych usług jest wykonywanie systemów rekuperacji. Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej gdzie następuje odzysk ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczenia. System ten jest stosowany po to, aby wymienić brudne, zużyte powietrze na czyste i świeże. Rekuperatory to w pełni automatyczne urządzenia. Instalacja składa się z centrali tzw rekuperatora, oraz sieci przewodów wentylacyjnych rozprowadzonych po domu.

Czy rekuperacja się opłaca?

Odpowiedź jest prosta- Tak. Bowiem rekuperacja to coś więcej niż wymiana powietrza z odzyskiem ciepła – to lepsze i zdrowsze życie. Dodatkowo rekuperacja zatrzymuje tworzenie się wilgoci w pomieszczeniach, zapewnia ochronę przed insektami. Pozwala również zaoszczędzić energie potrzebną do ogrzewania nawet do 30 %.

Czy rekuperator nadaje się dla alergika?

Kolejny raz odpowiedź jest twierdząca. Rekuperacja zapewnia lepszy przepływ powietrza , eliminuje problemy alergiczne poprzez filtrację powietrza z pyłków, zapewnia lepsze zdrowie, zwiększa komfort mieszkania, usuwa zanieczyszczenia z zewnątrz – dym z kominów, samochodów itp.

Jeżeli zmagasz się z wilgocią w domu, jesteś alergikiem lub po prostu chcesz zadbać o lepsze zdrowie własne i innych skorzystaj z naszych usług rekuperacji . Jesteśmy na terenie Wągrowca i okolic.

Ile kosztuje rekuperacja?

To zależy. Cena systemu rekuperacji to kwestia indywidualna. Taką cenę oblicza się w oparciu o parametry budynku.  Często jednak na ostateczny koszt składają się: rekuperator wraz z kompletem filtrów, cena z materiały wykorzystane podczas montażu ale też projekt wykonania instalacji. Doliczyć trzeba również cenę sterowników do rekuperatora oraz usługę montażową instalacji odzysku ciepła. Cena może wzrosnąć przy kupnie dodatkowego wyposażenia np.  czujniki wilgotności, osuszacze, wymiennik ciepła. Przy instalacji w domu  150 m2 ceny rekuperacji w Warszawie będą wynosiły od 18 000 do 22 000 zł (materiały, urządzenia, robocizna).

Ile kosztuje wymiana filtrów do rekuperatora? – jak często wymieniać?

Zaleca się, aby filtry do rekuperatora wymieniać  średnio co 2-3 miesiące. Cena oryginalnych  filtrów do rekuperacji to koszt   200-300 zł. Warto jednak wiedzieć, że   do niektórych modeli pasują tańsze zamienniki.  Można je  nabyć nawet za kilkadziesiąt złotych (20-30 zł). Co ciekawe, aby zaoszczędzić , w niektórych filtrach można wymienić samą tkaninę filtracyjną, lub wręcz ją wyprać, co wydłuża czas wymiany nawet do roku. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami